Carthusia
Carthusia
Slunce a květy ostrova Capri ukryté do flakonu
CARTHUSIA vyrábějící parfémy z ingrediencí pocházejících výhradně z ostrova Capri, dnes čerpá ze svých bohatých historických znalostí, s cílem rozvíjet kulturu parfémů, které jsou na světě jedinečné. I v dnešní době, stejně jako tomu bylo v minulosti, jsou všechny etapy výroby ruční prací.
Symbol společnosti CARTHUSIA je krásné dílo ve svobodném stylu a vytvořil jej v roce 1948 malíř MARIO LABOCCETTA. Zobrazuje květinovou sirénu, která připomíná neskutečnou a mytologickou krajinu Capriho dědictví.
Říká se, že s parfémy CARTHUSIA můžete cestovat po celém světě a vždy zůstanete srdcem na jednom místě. Na Capri. Díky těmto vůním, které pro vás máme, zjistíte, jak voní nejznámější ulice Via Camerelle nebo třeba jak svěže voní ráno na Capri.
Carthusia A'mmare
Letní hit, který vám připomene vůni moře, dovolenou a pobyt na pláži.
-
Bohužel momentálně vyprodáno
Niche parfémovaná voda Carthusia A’mmare roll-on
980 Kč
EDP, 10ml, unisexV této vůni se odráží DNA ostrova Capri, moře, léto, slunce a láska. Takto voní. Přivoňte a přeneste se na slunnou pláž rajské Itálie. -
Naskladníme na jaře 2025
Niche parfémovaná voda Carthusia A’mmare
Od: 2 580 Kč
EDP, unisexV této vůni se odráží DNA ostrova Capri, moře, léto, slunce a láska. Takto voní. Přivoňte a přeneste se na slunnou pláž rajské Itálie.Momentálně vyprodáno This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Zajímá vás více o
Carthusia di Capri?
Podívejte se na krátké promo video, které vám představí prostředí ostrova Capri a nechá vás nakouknout do zákulisí značky Carthusia di Capri.
Ostrov Capri
S příslovím ,,vidět Benátky a zemřít“ dnes žádný Ital nebude souhlasit… prý kdyby už opravdu musel zemřít, ať se to stane na ostrově Capri.
Masivní vápencové skály, které vystupují kolmo vzhůru z průzračné modré vody – tak Vás vítá jeden z nejkrásnějších ostrovů Tyrhénského moře – Capri. Klenot mezi italskými ostrovy, ležící v Neapolském zálivu je naprosto jedinečný. Místo, které si oblíbili již římští císaři. ,,Ostrov šťastné zahálky“ si zamiloval i první římský císař Augustus. Jeho nástupce, císař Tibérius, se zde v roce 26 dokonce usadil. Historie tohoto ostrova sahá ale mnohem dál.
Na ostrově sídlily bytosti antické mytologie – Sirény, kouzelné pěvkyně, které svým neodolatelným vábivým zpěvem lákaly námořníky ke svému ostrovu, kde jejich loď ztroskotala na útesech, jak vypráví Homér ve své Odyssee.
Nový vzestup ostrova začal v 19.století, kdy jej objevili různí umělci, malíři, hudebníci či spisovatelé, aby načerpali jeho jedinečnou atmosféru a probudili svoji múzu.
Parfémy Carthusia, originál z Capri
Carthusia je tou pravou značkou, pokud hledáte velice luxusní dárek, který je zároveň originální a vkusný. Její výrobky jsou ale natolik neodolatelné, že nějakým dárkem budete chtít obdarovat i sami sebe.
Všechny vůně Carthusia mají silné pouto s ostrovem Capri. Legenda výroby parfémů Vás zavede k mnichům do 650 let starého kartuziánského kláštera Certosa di San Giacomo, a k jejich ochránkyni, královně Joanne l. z rodu Anjou.
Když v r. 1380 připlouvala na ostrov, mniši pro ni připravili kytice z nejkrásnějších květů ostrova. Po třech dnech otec představený zjistil, že voda ve váze voní tajemně a půvabně a s nejlepším alchymistou umíchal parfém, který voněl po těchto květinách. Vzorky tohoto parfému se v klášteře našly v roce 1948 a zde začala historie parfémářské laboratoře Carthusia.
Parfémy vznikají ruční výrobou a jsou plné emocí a těch nejkvalitnějších esenciálních olejů. Esence pocházející z rozmarýnu, získaného na hoře Solaro, jsou vhodné pro muže, zatímco divoký karafiát Capri je základem dámských parfémů. Názvy parfémů jsou podmanivé: ARIA DI CAPRI, FIORI DI CAPRI, VIA CAMERELLE, GELSOMINI DI CAPRI … Říká se, že s parfémy Carthusia můžete cestovat po celém světě, ale i přesto zůstávat na jednom místě.
Vůně je totiž nejintenzivnější vzpomínkou.
Kdo jsou vlastně ti Kartuziáni
Kartuziánský řád založil roku 1084 sv. Bruno. Jde o nejpřísnější, zcela uzavřený řád uvnitř katolické církve.
Mniši žijí v samostatných domcím (kartouzích) a několikrát během dne i noci se modlí a velice přísně postí. Většinu času tráví v klášteře v tichu a mlčení. Jsou tak trochu tajemní a svým způsobem vyjímeční. Ticho má zajistit podmínky pro modlitbu a kontakt s Bohem … a nejen s ním. Důležité je, že pouze v tichu můžeme naslouchat svému srdci, jehož hlas je zpravidla ten správný. To, co stanovilo kartuziánský způsob života, byl osobní příklad prvních mnichů. Papež Jan XXII. o kartuziánech pronesl, že jejich řád ,,nikdy nebylo nutno reformovat, protože nikdy nebyl deformován.“ Jsou věrni původním zásadám napříč staletími a generacemi. Mnozí z nás jsou vůči církvím tvrdí a kritičtí, ale kartuziáni jsou hodni obdivu. Soulad a soudržnost je klíč k důvěryhodnosti i respektu a i v tomto se můžeme u kartuziánů inspirovat.
Doba největšího rozkvětu řádu byla v letech 1200-1500. I v našich zemích byl tento řád zastoupen. Pohromou byly pro ně husitské války a definitivní konec pak znamenaly reformy Josefa ll. Dnes žije ve světě přibližně 400 kartuziánských mnichů ve dvaceti klášterech.